Замок Кршивоклат

Замок Кршивоклат

Замок Кршивоклат

Замок Кршивоклат

Замок Кршивоклат, розташований в 40 кілометрах від Праги, – це один з найстаріших замків Чехії. Оточений лісами, він в середні століття виконував функцію мисливського замку для багатих і знатних любителів полювання.

Історія замку бере початок ще в XI столітті, коли на цьому місці виник форт Кршивоклат. Через два століття на його місці з’явився готичний замок Пржемисловичів, правителів Чехії. Багаті мисливські угіддя, велика кількість дичини вабили сюди королів і знатних осіб. Так тривало до першого в історії замку пожежі. Відновлював Кршивоклат майбутній імператор Карл IV (князь Вацлав), він же влаштував велику вежу і верхній двір. Важко сказати, скільки ще разів після цього замок горів, але кожен раз він відроджувався. З XVI століття його приміщення використовувалися в якості в’язниці для особливо важливих злочинців. Сюди був укладений англійська алхімік Едвард Келлі, який так і не зміг створити філософський камінь для імператора Рудольфа II.

Незважаючи на те, що в якості королівської резиденції замок не використовувався, у ньому знаходиться величний Великий Королівський зал. Тут же зберігається королівська бібліотека, зібрана в XVIII столітті. У Лицарському залі представлена колекція зброї і військової амуніції. Картинна галерея зберігає зразки живопису і скульптури середньовіччя. На вежі висотою 42 метри влаштовано оглядовий майданчик з мальовничим видом на замок і околиці.