Залізничний вокзал Дніпропетровськ–Головний

Залізничний вокзал Дніпропетровськ–Головний

Залізничний вокзал Дніпропетровськ–Головний

Дніпропетровськ-Головний – це центральний вокзал міста Дніпропетровськ, Україна. Він розташований на правому березі річки Дніпро, у центрі міста на проспекті Петровського. Безпосередньо біля вокзалу знаходиться станція метро Вокзальна. Станція відноситься до Придніпровської залізниці, і пропускає близько 70 поїздів на день.

Станція була відкрита в 1884 році, під назвою Катеринослав. У 1926 році вокзал разом з містом перейменували в Дніпропетровськ. Під час Великої Вітчизняної Війни будівля вокзалу була грунтовно зруйновано. Нову споруду побудували в 1951 році. Проектом нового вокзалу займався архітектор А. Душкін.

Дніпропетровськ-Головний славиться своєю красою, особливо в темний час доби. Вночі вокзал і його колони висвітлює штучна підсвітка практично всіх кольорів веселки. Всередині вокзалу розташований дуже просторий хол, в якому також розташовані колони оброблені мармуром. Тут добре розвинена інфраструктура, і в приміщенні вокзалу можна не тільки оформити квитки, але також і замовити таксі, роздрукувати документи, забронювати місця в готелі або відпочити в барі і буфеті.

У 2002 році вокзал посів перше місце у змаганнях серед колективів пасажирського транспорту.