Єврейський квартал

У Парижі, на правому березі річки Сени знаходиться Єврейський квартал або Квартал Маре. Він розташований між площами Бастилії і Республіки. У перекладі Маре означає «болото», на цій території, 8 століть тому перебували болота, які почали осушувати ще лицарі-тамплієри. Повністю болото було осушено в XVII столітті при Генріхові Наваррском. Таким чином, колишня околиця Парижа стала центром.

Так склалося, що цей квартал став притулком для єврейського народу, що проживає у Франції, тому він так і називається – Єврейським. Доїхати до нього можливо на метро, до станції Saint Paul. На сьогоднішній день у Франції проживає близько 800 000 тисяч євреїв, практично більша частина з них живе в Парижі, в цьому кварталі.

Сам квартал Маре являє собою безліч вузьких, довгих вуличок. В самому центрі кварталу побудована найбільша в місті синагога. Проект синагоги був створений архітектором Ектором Гимаром, одруженим на американській єврейці. Після того, як будівля в 1940 році було зруйноване німецькими окупантами і згодом відновлено, синагога оголошена пам’ятником культури.
На старовинних вуличках кварталу сьогодні розташовано безліч єврейських ресторанчиків, кафе, магазинів. Єврейський квартал є невід’ємною частиною історії Франції і оголошений пам’ятником архітектури.