Єврейський квартал у Вільнюсі

Єврейський квартал у Вільнюсі – частина історичного центру литовської столиці, де селилися переважно єврейські сім’ї. Квартал розташований на північний захід від Кафедральної площі та включає в себе вулиці Жиду, Стиклю, Гаоно і деякі інші, більш дрібні.

У порівнянні з іншими європейськими містами, єврейський квартал у Вільнюсі став зароджуватися досить пізно – в середині шістнадцятого століття. Саме тоді литовські власті дозволили євреям селитися в старому місті. Єврейська громада швидко зростала, і з часом Вільнюс стали називати “литовським Єрусалимом”. Були побудовані школи, синагоги, театри та інші культурні заклади.

Проте всі ці досягнення перекреслила Друга Світова війна. У воєнний час на місці єврейського кварталу розташовувалося так зване Мале гетто, де нацисти утримували євреїв.

Зараз єврейський квартал – пам’ятник архітектури і невід’ємна частина історичного центру Вільнюса, має велике культурне значення. Єврейський квартал – це вузькі середньовічні вулички та будинки, які носять на собі відбиток старих часів. Дороги вимощені погано обробленими гранітними блоками, на вулицях багато пам’ятників і статуй. Саме дух середньовіччя, що панує в єврейському кварталі, і приваблює сюди основну масу туристів, які відвідують Вільнюс.