Вулиця Земляний Вал

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Вулиця Земляний Вал проходить по центру столиці. Вона є найбільш протяжною в районі Садового кільця. Назва походить від старовинного захисної споруди – оборонного валу, що існував за часів Бориса Годунова.

Історія вулиці почалася із заснування слобід, що з’явилися після завершення Смути. Частина цих поселень розташовувалася з внутрішньої лінії валу, частина – із зовнішньою. Серед них були Казенна, Садова, Стрілецька та інші.

Після отримання Петербургом статусу столиці слобідські території стали переходити до купцям, а потім і до знатним власникам. У безпосередній близькості зросли палацові апартаменти іменитих родів – Румянцевих, Демидових, Щербатовых. У XVIII столітті вулиця стала відома своїми шинками. Після пожежі війни 1812 року значна частина будівель вигоріла. В кінці XIX століття тут були побудовані двоповерхові дохідні будинки.

Генплан 1935 року передбачав серйозну реконструкцію Земляного Валу. Але Велика Вітчизняна війна все змінила. Масштабні роботи з благоустрою були проведені лише в 60-ті роки.

Сучасний ландшафт вулиці являє собою змішання архітектурних стилів різних часів. Тут можна побачити як будівлі XIX століття, так і стандартні панельні багатоповерхівки 70-х років.

На вулиці Земляний Вал проживав знаменитий поет Самуїл Маршак. На одній з будівель встановлена його честь пам’ятну дошку.