Вулиця Віа Мадзіні

Вулиця Віа Мадзіні

Вулиця Віа Мадзіні

Вулиця Віа Мадзіні

Віа Мадзіні – торгова вулиця Верони, що з’єднує дві найголовніших площі – Пьяццу Бра і Пьяццу Ербе. Перша частина вулиці була відкрита ще в римську епоху, до XIX століття вона була грунтовою і дуже брудною. Але в 1818 році її вимостили, і через майже століття назвали ім’ям Джузеппе Мадзіні. На вулиці Мадзіні розташовано безліч бутиків найпрестижніших італійських брендів.

Є на вулиці і кілька історичних будівель, серед яких Лоджія Арведи, побудована в 1816 році. Її будинок – один з найважливіших прикладів неокласичної архітектури в місті. Фасад з трьома арками і балконом з іонічними колонами увінчаний фронтоном із зображенням битви Геркулеса і лева. Будівля Академії з красивим балконом в XVI столітті служило домом для сім’ї Джусті, тому на ньому розташовано їхній герб. Пізніше в ньому розташовувався театр і академія Filotimi, а сьогодні це готель.

Також на вулиці розташована церква святого Апостола Фоми, в якій при реставрації виявили частину римської арки II століття. В наполеонівські часи її закрили і навіть перетворили в театр, але в середині XIX століття освятили заново.