Вулиця Велика Морська в Санкт-Петербурзі

Вулиця Велика Морська в Санкт-Петербурзі

Вулиця Велика Морська в Санкт-Петербурзі

Вулиця Велика Морська в Санкт-Петербурзі

Вулиця Велика Морська в Санкт-Петербурзі – це вулиця в історичному центрі міста, яка до революції 1917 року була однією з головних фешенебельних вулиць.

Вона проходить від Палацової площі до перетину Мийки і Крюкова каналу. Колишні назви — Велика Вітальня, Діамантова, Морська, вулиця Герцена. Історична назва (Велика Морська вулиця) було відновлено у 1993 році.

З початком існування Санкт-Петербурга в 1703 році виникають Велика і Мала Морські вулиці, напрямок яких йшло вздовж річки Мойки. Відразу ж після створення вулиці вона стала густонаселеної — тут селилися моряки і працівники Адміралтейства, тому «Морське» назва вулиці швидко закріпилося.

Спочатку тут жили представники середнього класу, і вулиця була забудована одноповерховими дерев’яними будиночками і мазанками з палісадниками. У міру зростання міста район стає все більш дорогим. На Великій Морській вулиці селяться банкіри, купці, інші багаті люди, тому тут відкриваються ювелірні майстерні і інші магазини, де можна було придбати предмети розкоші. Незабаром вулиця набуває неофіційну назву — Діамантова.