Вулиця Princes

Вулиця Princes

Вулиця Princes

Вулиця Princes

Принсес-стріт — центральна вулиця шотландської столиці, на якій знаходиться безліч магазинів. Також вона вважається південною межею району “Нове місто”. Будівлі розташовуються тільки по її північній стороні, тим самим відкриваючи вид на пагорб Маунд, Старе місто і Единбурзький замок.

У другій половині XVIII століття влада міста прийняла рішення про розширення Единбурга. У плані Нового міста майбутня Принсес-стріт повинна була стати його південною межею. Чітко структурована планування нового району повинна була стати протилежністю маленьких і звивистих вуличок Старого міста.

Спочатку вулиця була забудована однотипними багатоквартирними будинками, але незабаром вони вили витіснені комерційними будівлями. Від спочатку розпланування збереглися лише деякі будови. У 1960-х була запланована перебудова Принсес-стріт, яка була частково втілена в життя, із-за чого стилістика улицы0 здається трохи розрізненою.

Довжина вулиці становить більше 1 кілометра, однак більша його частина відкрито тільки для автобусів і таксі. Сьогодні Принсес-стріт називають головною торговою вулицею міста. Тут розташовані одні з найбільших універмагів, а також філії мереж таких як Boots, BHS, House of Fraser, Marks & Spencer, Topman і Topshop.

З визначних пам’яток поблизу цій вулиці знаходиться Національна галерея Шотландії і шотландська Королівська академія, а також монумент на честь Вальтера Скотта.