Вулиця Марктгассе

Вулиця Марктгассе

Вулиця Марктгассе

Марктгассе – це невелика вуличка в центрі бернського Старого міста, внесеного до списку Всесвітньої спадщини Юнеско. Незважаючи на те, що «Ринкова вулиця» виникла ще в XIII столітті, вона виправдовує свою назву до сих пір – і сьогодні тут кипить бурхлива торгова життя в розташованих тут магазинах, кафе і ресторанах.

Однак на Марктгассе знайшлося місце і пам’ятників старовини. Вулиця з’єднує старовинні вежі – Годинну і Тюремну, – які варто подивитися кожному, кого захоплює романтика середньовічної Європи. На Марктграссе знаходяться два фонтани епохи Відродження. Перший має назву «Anna-Seiler-Brunnen», він нагадує про засновниці першої в місті лікарні (1354 рік). Другий називається «Schützernbrunnen», що в перекладі означає «Фонтан стрілка».

Зі сходу до Марктграссе примикає Площа зерносховища, яку колись обмежували стіни Старого міста. На площі височіє фонтан, прикрашений моторошнуватої фігурою велетня-людожера, з-за якої він отримав назву «Пожирач дітей».

Безпосередньо під фонтанами протікає невеликий струмок, який можна побачити крізь встановлені в фундаментів фонтанів решітки. Кілька століть тому фонтани були головним джерелом прісної води для жителів Берна, а зараз з них втамовують спрагу численні бернські голуби.