Вулиця Крамгассе

Вулиця Крамгассе

Вулиця Крамгассе

Вулиця Крамгассе

Найбільшою вулицею Берна є Крамгассе. Вона перекрита акуратними галереями і разом з сусідніми вулицями Шпиталгассе і Марктгассе утворює довгий у Європі шопінг-центр. Довжина критих галерей Крамгассе становить шість кілометрів. Основними товарами тут є антикваріат, різноманітні дрібнички та модні речі від світових брендів. Цікавим фактом в історії вулиці є те, що в будинку номер 49 жив колись сам Альберт Ейнштейн.

Вулиця Крамгассе розташований у самому центрі Берна і по праву вважається найкрасивішою в місті. Більшість побудованих будівель датуються XVIII століттям і виконані в двох стилях: бароко і пізня готика. У більшості будинків є прикраси у вигляді аркад і емблем з символікою ремісничих спілок. У другому будинку по цій вулиці розташована аптека, яка відкрилася ще в 1571 році.

Одним з головних прикрас Крамгасса є фонтани, один з яких присвячений герцогу Берхтольду V – Засновнику Берна. Крізь ґрати під фонтанами можна побачити невеликий струмок, саме він в середні століття був єдиним джерелом води в місті.