Вулиця Кірова перед Привокзальною площею

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Від Привокзальної площі до Кіровського мосту розкинулася одна з найкрасивіших вулиць Мінська – вулиця Кірова. Протяжність вулиці – шістсот п’ятдесят метрів, ширина – шістдесят чотири з половиною метри. Спочатку вулиця називалася Вокзальна і отримала своє сьогоднішнє найменування в 1934 році.

Основне будівництво вулиці відбувалося з кінця вісімнадцятого століття до початок дев’ятнадцятого століття. Згодом загальний вигляд вулиці практично не змінювався до Великої Вітчизняної війни. Під час військових дій всі будівлі вулиці були зруйновані.

Після війни відновлення будівель відбувалося під керівництвом кількох архітекторів. Борис Мезенцев керував будівництвом залізничного вокзалу, що стало тематичним центром архітектурної композиції. Інші будівлі у стилі сталінського ампіру були спроектовані Валентином Гусєвим, Олександрою та Віталієм Даниловими. До кінця п’ятдесятих років вулиця придбала свій сьогоднішній вигляд – з чотирьох – п’ятиповерховими будівлями і широким зеленим бульваром посередині, де встановлено пам’ятник С. М. Кірову.