Вулиця Карла Юхана

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Вулиця Карла Юхана — головна вулиця Осло, що перетинає місто зі сходу на захід від Східного залізничного вокзалу до Палацу норвезьких королів. Це своєрідний аналог московського Арбата з великою кількістю магазинів, крамничок і лотків, вуличних художників, музикантів, акторів і туристів з усіх кінців світу.

Вулиця була прокладена при шведсько-норвезькому короля Карла XIV Юхані, в честь якого і отримала назву. Найприкметніше будівля — центральний корпус університету Осло, побудований у стилі класицизму за проектом відомого берлінського архітектора Карла Фрідріха Шинкеля.

Неподалік від будівлі Університету розташовуються Історико-етнографічний музей, музей-квартира Р. Ібсена і Національна галерея, в якій зберігається найбільше зібрання полотен норвезьких художників, у тому числі і роботи Едварда Мунка, неодноразово зображав вуличні сценки і тим самим прославив Карл-Юханс-Гаті далеко за межами Норвегії. Майже всі будівлі на цій вулиці були зведені в 20-50-х роках XIX століття за проектом придворного архітектора Х. Д. Ф. Линстоу.

Вулиця Карла Юхана впирається в пагорб, на якому підноситься Королівський палац, побудований також у дусі класицизму. Перед палацом встановлена бронзова кінна статуя короля Карла XIV Юхана.