Ворота собору Паризької Богоматері

Ворота собору Паризької Богоматері

Ворота собору Паризької Богоматері

Ворота собору Паризької Богоматері

Собор Паризької Богоматері, поза всяким сумнівом, є найвідомішим пам’ятником архітектури в Європі. Всі дороги Франції ведуть у напрямку цієї святині, а в епоху Середньовіччя Нотр-Дам де Парі був справжньою Біблією для всіх, хто не вмів читати, адже в численних скульптурах, що прикрашають будинок, зафіксована вся історія християнства. Але крім чудової архітектури собор Паризької відомий ще й численними міфами та загадками, одна з яких стосується головних воріт.

Роботи з виготовлення гарних воріт для собору Нотр-Дам-де-Парі були доручені коваля Бискорне. Але завдання виявилося надто складним, оскільки ворота повинні були відрізнятися особливою красою, і зневірений коваль закликав на допомогу диявола. І на ранок, коли служитель собору прийшов оцінити ескізи майбутніх воріт, він застав лежачого без почуттів коваля, перед яким сяяв шедевр з ажурними візерунками небаченої краси. Ворота були встановлені, врізані замки, але відкрити їх виявилося неможливим. Замки піддалися тільки після окроплення святою водою.

Паризький історик Анрі Соваль, в 1724 році займався дослідженнями походження візерунків на воротах, які не схожі ні на ковані, ні на литі, зробив висновок: “Бискорне забрав цю таємницю з собою, так і не розкривши її, чи то побоюючись, що секрет виготовлення буде вкрадений, то боячись викриття, адже ніхто не бачив, як він кував ворота Нотр-Дам-де-Парі”.