Виставковий Центр Заппейон

Виставковий Центр Заппейон

Виставковий Центр Заппейон

Виставковий Центр Заппейон

Палац Заппион (Заппейон) – один з найбільш яскравих пам’яток класичної архітектури в Афінах. Він був побудований в 1874-1888 роках на кошти національного мецената Евангелоса Заппиаса, мріяв відродити в Греції Олімпійські Ігри. Автор проекту будівлі – архітектор Теофіл Хансен.

З самого початку будівля використовувалася багатофункціональне. Під час перших Олімпійських ігор Заппейон використовувався для проведення спортивних змагань, під час Олімпійських ігор 1906 року тут перебувала Олімпійське село. У свій час тут проводилися виставки грецької продукції та “Візантійське мистецтво як мистецтво європейське”. А в 1966 році Заппейон був місцем проведення Грецької тижні сучасної музики.

Взагалі, будівля міцно асоціюється з європейською орієнтацією Греції. Там був підписаний акт про вступ країни до ЄЕС, а в 1983, 1994 і 2003 роках там розміщувалася штаб-квартира Грецького Головування в ЄС.

В наші дні тут відбуваються найбільш значні заходи суспільно-політичного життя сучасної Греції, організовуються виставки творів мистецтва, влаштовують великі концерти. Завдяки представницькому увазі і грандіозної Ротонді це класичне будівля є ідеальним місцем для проведення конгресів, конференцій і наукових симпозіумів.

Знаходиться Заппейон в Національних садах, відразу за будівлею Грецького Парламенту.