Військово-морська академія

Військово-морська академія

Військово-морська академія

Перше в Росії навчальний заклад, яке носило назву Морської академії, було засновано в Санкт-Петербурзі в 1715 році. До відкриття Петербурзької академії наук ця академія частково виконувала її функції академії наук. Морська академія готувала спочатку фахівців в області навігації, артилерії, фортифікації, пристрої корабля, але з 1718 року Морська академія стала також випускати перших в країні геодезистів, топографів і картографів. Її суспільне значення було настільки велике, що в Росії практично не було ні однієї знатної прізвища, яка не була б представлена в академії.

28 січня 1877 року курс Морської академії перейменували на Миколаївську морську академію. За новим положенням про академії, затвердженим 23 травня 1896 році, вона стала складатися з трьох відділень — гідрографічного, кораблебудівного і механічного і курсу військово-морських наук.

У 2008 році академія отримала новий статус – стала Федеральним державним військовим освітнім закладом вищої професійної освіти “Військовий навчально-науковий центр Військово-Морського Флоту „Військово-морська академія імені Адмірала Флоту Радянського Союзу Н.Р. Кузнєцова”.