Верхотурський кремль

Верхотурський кремль

Верхотурський кремль

Верхотурський кремль

Перші споруди кремля відносяться до 1598 р., коли на 25-метровому скелястому березі Тури поставили ряд хат. З іншого боку споруди захищав подвійний ряд колод з землею. Фортеця розширювалася і перебудовувалася, але у 1700 році повністю згоріла. Після цього стали зводити кам’яні споруди, але, оскільки фортеця вже не мала військового значення, нові стіни оточили лише будинок воєводи і службові будівлі. Була зведена дерев’яна троїцька церква, комори для поклажі скарбниці і гостинний двір.

Винятково красивий Троїцький собор. На дзвіницю Троїцького собору в кремлі можна піднятися за невелику плату і подивитися на все місто, зробити красиві фотографії.

З території кремля відкривається панорамний вид на річку Туру міста (приватний сектор). Територія кілька не доглянута. Зараз нинішній кремль вже важко назвати кремлем, скоріше, це городище з будівлями та однієї фортечною стіною з бійницями, зверненої на центральну площу. До теперішнього часу збереглася лише східна стіна з воротами і Троїцьким собором.

Інші кремлівські споруди були демонтовані в XIX столітті і замінені адміністративними будівлями в стилі класицизму, які, однак, не випадають з ансамблю. Збереглися будівля земського і повітових судів (1802), будинок присутствених місць (1825), пожежне депо (1880е роки) і будівля казначейства (1914). Три з них зайняті установами, четверте віддано під тимчасові виставки музею-заповідника.