Успенський собор

Успенський собор

Успенський собор

Успенський собор

Цей чудовий храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці, розташований на березі річки Лопань, є найдавнішим православним храмом міста Харкова. Перші згадки про нього зустрічаються ще в донесеннях воєводи Офросима в 1658 році. З цього історичного документу ми дізнаємося, що спочатку храм був дерев’яний і мав паперові ікони.

Тільки в 1685-1687 рр. почали зводити кам’яний храм з-за старості старого. Усіма будівельними роботами керував полковник Овдій Григорович. В результаті був побудований кам’яний храм хрещатий форми і має п’ять куполів.

Але в 1733 році велика пожежа, яка суттєво пошкодив храм, а в 1770 були помічені перші тріщини. Тому з 1771 року почали зводити новий квадратний храм з п’ятьма банями.
На жаль, у радянський час куполи та вишуканий декор були зруйновані, а найбільш цінні реліквії вивезені. Лише в 50-ті роки XX століття почалися відновлювальні роботи, а в 1990році — проведено перше богослужіння.

В даний час, Успенський собор — перлина міста, бій курантів з його дзвіниці чути по всьому місту. Завдяки встановленому органу і приголомшливою акустикою проводяться концерти класичної та духовної музики.