Тюменський драматичний театр

Тюменський драматичний театр

Тюменський драматичний театр

Тюменський драматичний театр

Перший драматичний театр в Тюмені з’явився в 1858 році. Це стало дуже голосним і важливою подією в області. Для місцевих жителів дивним було те, що в торговому краю, в якому з розваг існували одні тільки карти, знайшлося достатньо людей, які не тільки організували перший театр, але й склали основний акторський склад. Першим заступником театру був купець А. В. Текутьев. З роками театр багато разів змінював свою назву – Театр імені Леніна, Камерний. Але незалежно від назви у Тюменському драматичному театрі завжди культивувалися всі жанри сценічного мистецтва.

Одним з найвидатніших керівників театру був Сабуров-Долінін, який був одночасно актором, режисером і директором. При ньому в період з травня 1924 року виступала сама сильна акторська трупа за весь час існування театру. Тоді грали Самаров, Дымоковская, Реут, Виноградова, Дмитрієв, Чернорудный, колишні акторами Ленінградського академічного театру. На головних жіночих ролях виступала Галина, колишня артисткою Незлобинского театру з Москви.

У цей час на сцені Тюменського театру ставилися історичні драми, твори російських класиків, революційні постановки та музичні вистави. У 1935 році було відкрито нове приміщення, в якому театр знаходиться до цих пір. Освіта стабільної трупи дозволило незабаром присвоїти театру статус обласного.