Церква Святої Марії в Берліні

Церква Святої Марії в Берліні

Церква Святої Марії в Берліні

Церква Святої Марії в Берліні

Церква Святої Марії – одна з найдавніших з нині діючих церков, розташованих у Берліні, Німеччина. Є однією з шести середньовічних церков, які знаходилися в історичному центрі Берліна. Знаходиться на вулиці Карла Лібкнехта.

Вперше про церкву згадується в 1292 році. У документах йдеться про Церкви Святої Марії, як про церкву з власним приходом. Церква була побудована на фундаменті з кругляка з яскраво-червоної цегли. Будівля мала зальний тип і було витримано в стилі бранденбургской цегляної готики.

Внаслідок пожеж постраждала вежа церкви, але в 1663 – 1666 роках її реконструювали, але вже в стилі бароко, а потім – в неоготичному стилі, у 1789 – 1790 роках. У 1938 році церква Святої Марії стала найдавнішою з церков Берліна, після того, як церква Святого Миколая була передана місту як «музичний собор».

Баштовий зал церкви зберігає знамениту фреску «Танець смерті», яку датують 1484 роком. Тут знаходиться орган, який виготовив майстер Йоганн Вагнер. З інших визначних пам’яток – надгробок генерал-фельдмаршала Отто Крістофа фон Шпарра, автор якого – антверпенської скульптор Артус Квеллинус Старший. Кафедра церкви виконана за проектом Андреаса Шлютера.