Церква Святого Спаса

Церква Святого Спаса

Церква Святого Спаса

Церква Святого Спаса

Церква Святого Спаса знаходиться в містечку Несебр, який знаходиться на березі Чорного моря, неподалік від знаменитого курорту Сонячний берег. Церква побудована ще в XVII столітті і сьогодні є історичною пам’яткою, так і одним з видатних пам’яток архітектури в Болгарії.

Невелика церква Святого Спаса або Вознесіння Христового знаходиться в старій частині міста. В ній збереглися старовинні фрески, на яких відтворені сцени з життя Ісуса Христа і Діви Марії, а в апсиді зображена Богородиця з немовлям, яка спускається з небес. Тут же знаходилась надгробна плита візантійської принцеси Матаисы Кантакузины Палеологиной, яка сьогодні є експонатом Археологічного музею.

Церква має 11,7 метрів в довжину і 5,7 метрів в ширину, проте побудована вона була з невеликою хитрістю.В ті часи Болгарія перебувала під владою османської імперії і турки не дозволяли будувати великих церков, а по висоті, не вище списи воїна, що сидить верхи на коні. Тому храм розширювався за рахунок часткового вкопуванн його в землю. Церква була збудована на пожертвування одного з жителів міста. Поруч знаходяться залишки візантійських терм, датовані VI століттям.