Церква Святого Миколая Курталиотского

Церква Святого Миколая Курталиотского

Церква Святого Миколая Курталиотского

Церква Святого Миколая Курталиотского

Церква Святого Миколая Курталионского розташована в самому мальовничому місці недалеко від міста Ретімнон на острові Крит у Греції. Обитель знаходиться в Курталионском ущелині, названої на честь святого.

Точна дата побудови церкви Святого Миколая Курталионского, на жаль, не відома. Про цієї обителі взагалі мало що збереглося. Місцеві жителі тішать туристів легендами, які вже не перший рік передаються з вуст в уста.

Відомо, що Святий Миколай Курталиоский, будучи ще дитиною, володів незвичайним даром. Він роздавав бідним виноград з бобами, які потім з’являлися у нього в ще більшій кількості. Батько, дивлячись на це, благословив сина служити богу. У пошуках місця для усамітнення, Миколи забрів в один ущелині. Там він і приліг перепочити. Вранці, коли прокинувся, він захотів пити, але ніде не було води. Він у розпачі сперся долонею на камінь, і з нього тут же в п’ять струмків потекла прохладительная волога. Ці святі джерела б’ють досі, і називаються Благословення Господнє.

Почувши про дар Святого Миколая, місцеві жителі збудували в ущелину в його честь церкву. Сама по собі обитель дуже скромненький. Всередині храму бідненька оздоблення, мало світла, але існує думка, що опинившись там, можна загадати бажання, яке неодмінно збудеться.