Церква св. Івана Непомука

Церква св. Івана Непомука

Церква св. Івана Непомука

Церква св. Івана Непомука

Церква св. Івана Непомука (Азамкірхе) — головне творіння братів Космаса Даміана і Егіда Квіріна Азам, збудоване ними в 1733-1746 роках, «перлина» южнонемецкого пізнього бароко.

У 1729 році Егіду Квирину вдалося придбати кілька земельних ділянок, брати побудували будинок. У тому ж році церква зарахувала до лику святих чеського католицького священика, мученика Івана (Яна) Непомуцького. Так і народилася ідея зведення храму на його честь. Спочатку храм замислювався як домашня капела, але місцеві жителі теж хотіли відвідувати храм, тому після протестів населення і втручання міської влади брати відкрили церкву для всіх бажаючих.

Церква зводилася на особисті кошти братів Азам, тому вони могли не залежати від побажань і творити у відповідності з власними уявленнями про прекрасне. Азамкірхе займає невелику земельну ділянку розміром 22 на 8 метрів, фасад церкви органічно вписаний в єдиний ряд з іншими будівлями по Зендлингерштрассе. Вхідний портал увінчаний фігурою святого Іоанна Непомука, в головному фасаді – велике вікно. Ліворуч від церкви знаходиться щедро прикрашений бароковою ліпниною будинок братів Азам.

Всередині Азамкірхе нагадує казковий палац: всюди фрески, ліпнина, скульптури, приголомшливі своїм багатством і вишуканістю. В глибині нефа підноситься вівтар, в якому зберігається головна реліквія церкви — частини мощей святого Іоанна Непомука. В глибині вівтарній частині знаходяться портрети братів Азам. Завершує ансамбль Трон Милосердя, що зображає Господа, який тримає на руках розп’ятого Христа. Особливої уваги заслуговує до дрібниць продумане освітлення храму – справжній витвір архітектурного мистецтва.