Центральний міст

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Вінниця стоїть на берегах четвертою за повноводності річці України – берегах Південного Бугу. Де-то бурхлива, де-то вузька, протікаючи через Вінницю річка спокійно несе свої води між двох берегів, сполучених Центральним мостом. Проектуванням мосту займалося установа Укрнііпск, і в 1955 році був зданий в експлуатацію, з’єднавши два райони – Староміський і Ленінський.

Міст з двостороннім рухом і трамвайними шляхами став артерією міста, частиною його транспортної системи. Відмінне дорожнє полотно міцно з’єднала береги Південного Бугу, в рази збільшивши транспортний потік з однієї частини міста в іншу.

Економічна вигода від будівництва мосту на обличчя, але хіба це могло стати причиною занесення його до списку пам’яток міста? У меншою мірою важливо те, що Центральний міст став окрасою Вінниці. Його арочні опори створюють ефект легкості, тонкі ковані перила служать огорожею, а рівномірно розставлені ліхтарі і барвиста підсвічування опор яскраво висвітлюють цю споруду в темний час доби. У літній час міст прикрашений кашпо з живими квітами, а на поручнях у різних місцях можна побачити важкі навісні замки, які уособлюють міцність почуттів закоханих пар.