Центральна вулиця

Центральна вулиця

Центральна вулиця

Центральна вулиця

Центральна вулиця в місті Харбін починається від Площі переможців повені і закінчується вулицею Цзинвэй. Це найбільша пішохідна вулиця в Азії, її протяжність становить 1450 метрів, а ширина-21 метр. Архітектура будівель, розташованих на вулиці робить її схожою на далекосхідні і сибірські міста.

Вона була заснована в 1898 році, коли було розпочато будівництво Китайсько-Східної залізниці. Спочатку, з 1900 року, вона носила назву вулиця Китайська, тому що в цьому районі жили китайські робітники, які приїхали на будівництво залізниці.

Вулиця являла собою море бруду, тротуари для пішоходів робили з дощок. В 1924 році її вимостили бруківкою, вона стала респектабельною, і тут з’явилася велика кількість російських ресторанів, крамниць, аптек. Найбільш відомі серед них – філія компанії «Чурін і Ко», готель «Модерн», в готелі, в номері на третьому поверсі, зупинявся Федір Шаляпін, а також ресторан російської кухні «Хуамэй». У 1997 році уряд прийняв рішення зробити вулицю пішохідною. Зараз, це не тільки вулиця для неспішних прогулянок, але і популярний торговий центр міста.