Труворов хрест

Труворов хрест

Труворов хрест

Труворов хрест

Перед в’їздом в городище розташоване давні поховання, тут лежать дві кам’яні плити, на яких викарбувані правильні геометричні фігури. Кажуть що це «Вавилоны» – знаки, якими користувалися при розмітці будівель. В їх основі лежить план стародавнього вавилонського храму. Нікому не відомо, чий прах покоїться під цими плитами, можливо, це безвісний будівельник веж Изборской фортеці.

За однією з плит варто, нахилений назад, великий кам’яний хрест. З давніх часів люди звуть його Труворовым.

Хрест вирубаний із суцільної вапнякової плити, а його висота становить 2,28 метра. Напис, що збереглася на ньому з давніх часів, говорить: “Цар, Слава, Ніка, Ісус Христос”. До нашого часу дійшла легенда про те, що цей хрест позначає могилу Трувора, який прибув князювати на Русь з братами Синеусом і Рюриком у 862 році. Приблизна дата встановлення Труворова хреста – це XIV–XV століття, хоча хрест могли встановити і пізніше. Зараз вже важко сказати, кому ж насправді він належить.

Дана легенда настільки закріпилася за хрестом, що навіть імператриця Катерина II, задумавши в 1780 році виготовити пам’ятну серію медалей про найважливіші події, внесла в список медаль на честь Трувора.