Тріумфальна арка Новочеркаська

Тріумфальна арка Новочеркаська

Тріумфальна арка Новочеркаська

Тріумфальна арка Новочеркаська

Історія створення Тріумфальної арки в місті Новочеркаськ бере початок в 1814 році. На в’їзді і виїзді з міста за наказом графа і отамана М. І. Платова були зведені абсолютно ідентичні арки, що символізують перемогу російських військ у війні 1812 року з французами, в якій активну участь брали донські козаки.

При будівництві арок використовувався цегла і камінь, самі ж вони виконані в класичному стилі. Основу складають колони, яких налічується дванадцять. Прикрашають арки бронзові композиції з козацьких обладунків та зброї: кольчуги, прапори, шаблі, гармати і ядра.
З обох арок відкривається чудовий вид на місцевий ландшафт: річкову долину і аксайскую височина.

Хто саме придумав проект арок невідомо. За деякими даними це був відомих архітектор Лиджи Руска, який в ті часи був популярним зодчим Новочеркаська.
Дивно, але в радянські роки, ходила легенда, що арки були побудовані до приїзду Катерини Великої і її фаворита Потьомкіна. Хоча в часи її правління, як такого міста ще не існувала.

Нещодавно північну арку реставрували, відновили декор і барельєфи, а також встановили меморіальну дошку, яка оповідає про історію пам’ятки. Друга ж арка напівзруйнований і потребує серйозної реставрації.