Торгові ряди

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Архітектура, пам’ятники
>

Торгові ряди, або як їх ще називають Виленчуки, є пам’ятником архітектури початку XIX століття. До нашого часу історичні будівлі практично не збереглися, зовнішній вигляд рядів відтворений, всередині все перебудовано.

До наших днів збереглися лише Торговельні ряди в так званому Верхньому місті. Розкопки показали, що найімовірніше торгові ряди XIX століття будувалися на місці інших старовинних будівель, так як були виявлені старі фундаменти незбережених будівель.

Ряди вперше згадуються в 1817 році в описах майна монастиря бернардинів, 200 років тому ряди були складовою частиною монастирської огорожі і півкільцем обрамляли з півдня бернардинський костел. Тоді мінчани називали їх Бернардинскими крамами. У середині XIX століття їх здавали в оренду, тут йшла жвава торгівля скляними і металевими виробами. У середині XIX століття городяни назвали ці ряди “Виленчуки”, це назва збереглася в побуті до наших днів.

За свою історію Торгові ряди не менше чотирьох разів перебудовувалися, під час війни XX століття майже не постраждали, але частково були зруйновані в повоєнний час. Вцілілі будівлі були пристосовані під житло. Вже на початку XXI століття будівлю було частково відновлено, тепер тут розміщується пивний ресторан.