Топловський монастир Св. Параскеви

Топловський монастир Св. Параскеви

Топловський монастир Св. Параскеви

Топловський монастир Св. Параскеви

Основи монастиря передувало загадкове подія: звичайної безграмотної дівчині прийшов божественне послання, призвавшее її кинути все і стати відлюдником. Пізніше до неї приєдналися ще кілька жінок, які і створили подобу православної громади, побудували невелику церковцю і читали молебень.

У 1873 році в Криму в околицях села Тополівка (пізніше село Навчальний) була побудована церква Святої Параскеви, а роком пізніше був виданий указ про заснування монастиря. Після цього монастир став розширюватися, були побудовані монастирська церква Святої Параскеви та монастирський собор Святої Трійці.

В роки становлення радянської влади монастир намагався зберегти свій статус. Черниці створили трудову комуну садівників, продовжуючи при цьому вести звичайне життя церковних служителів. Але в кінці 20-х років минулого століття всіх черниць насильно виселили з монастиря, а Свято-Троїцький собор підірвали.

На початку 90-х прийнято рішення про відродження монастиря, була відновлена церква, а біля святого джерела побудовані купальня і невелика каплиця. В даний час джерело популярний серед паломників і звичайних туристів, йому приписують цілющі властивості.