Тиханьское абатство

Тиханьское абатство

Тиханьское абатство

Тиханьское абатство

Колись на цьому місці стояла одна з найдавніших в Угорщині земляних фортець. Але в 1055 угорський король Андраш створив тут абатство в ім’я Пресвятої Діви і Святого Аньяша. Рівно через п’ять років після цього Андраш помер від ран, отриманих у війні за престол, і був похований у крипті монастиря.

Документ про заснування абатства є одним з найдавніших пам’ятників угорської писемності – саме в ньому вперше серед латинського тексту зустрічається близько 100 слів на угорській мові.

Захисники бенедиктинського монастиря протягом півтора століть успішно відбивали багаторазові турецькі штурми. Але фортеця не загинула в ході боїв, а на початку 18-ого століття, коли габсбурзький імператор наказав знести всі угорські зміцнення. Нову церкву побудували вже до 1735 році, але через рік вона згоріла.

В результаті від стародавньої будівлі монастиря залишилася лише крипта, виконана в романському стилі. То будівля, яку ми бачимо сьогодні, була побудована в 1754 році. Над його внутрішнім оздобленням працювали багато знамениті художники. Особливої уваги заслуговують розкішно оформлені різьблені вівтарі, що по праву вважаються шедевром угорської дерев’яної скульптури XVIII століття. Майстер їх створив, Себастьян Штульхоф, працював над ними 25 років, і, що дивно, абсолютно безкоштовно.