Театр опери та балету ім. Глінки

Театр опери та балету ім. Глінки

Театр опери та балету ім. Глінки

Театр опери та балету ім. Глінки

Будівництво театру опери та балету почалося в 1937 році на місці, де колись височів собор Різдва Христового, знесений після приходу більшовиків до квласти. Відкриття театру повинно було відбутися в 1941 році, однак почалася війна порушила плани. Протягом 1941-1948 років в будівлі театру розташовувався завод “Калібр”, евакуйований в Челябінськ з Москви. В результаті промислової діяльності будівля сильно постраждала і вимагало серйозної реконструкції.

У 1948 році завод переїхав в нову будівлю, і незабаром почалася реконструкція, що тривала до 1955 року. У ті роки будівля досить серйозно відрізнялося від сучасного. Відсутній пишний фронтон, прикрашений скульптурами, колони перед входом було менше і вони мали іншу форму. Реконструкція тривала протягом року, і театр відкрився прем’єрою опери “Князь Ігор”.

Чергова реконструкція будівлі була проведена в 1980-1983 роках, і воно знайшло свій сучасний вигляд. Ліпні прикраси в залі для глядачів і фойє покрили сусальним золотом, замінили люстри і канделябри, в декорі з’явилося більше величі і пишності. В наші дні театр опери і балету є одним з найпопулярніших місць культурного відпочинку і предметом гордості жителів Челябінська.