Тальков камінь

Тальков камінь

Тальков камінь

Тальков камінь

Тальков Камінь — це прекрасне озеро, розташоване у відрогах Черновського увалу, на захід від міста Сысерти. Воно утворилося після того, як покинутий тальковый рудник затопило річковими водами. Озеро має неправильну форму, його довжина становить 60 метрів, а ширина – 70 метрів. Глибина озера, згідно напису на меморіальній дошці, становить близько 32 метрів.

В останніх десятиліттях XIX століття тут проводився видобуток талькового сланцю, але з відкриттям у 1928 році великого родовища біля села Шабры, вона остаточно припинилася, і кар’єр поступово наповнився водою. В наші дні на озері часто проводяться тренування аквалангістів. Багато з них розповідають, що біля східної стіни водойми розташована старовинна дерев’яна кріплення рудника, збереглася до цих пір в первозданному вигляді.

На глибині шести метрів в озері починається завал з повалених гілок і стовбурів дерев, так що подальше продовження занурення стає дуже небезпечним і ризикованим. Озеро Тальков Камінь популярне серед туристів завдяки своїм мальовничим берегом, часто тут влаштовують пікніки і проводять різноманітні культурні заходи.