Тайницкая вежа Казанського Кремля

Тайницкая вежа Казанського Кремля

Тайницкая вежа Казанського Кремля

Тайницкая вежа Казанського Кремля

Тайницкая вежа Казанського Кремля служить входом в Казанський Кремль, з півночі і розташована в північній частині Кремлівської стіни, у місті Казань. Як і Спаська башта, вона була споруджена в XVI столітті псковскими архітекторами Постником Яковлєвим та Іваном Ширяем.

Під час взяття Казані війська Івана Грозного підірвали вежу, яка носила назву Нур-Алі (по-російськи — Муралеева). Після відновлення її назвали Николькой. Тайницкая – це третя назва, так як тут знаходився схованку – підземний хід, яким казанські війська діставали питну воду під час облоги. Однак він був знищений вибухом, і також не збереглася і прилегла Північна вежа, побудована в XVI столітті.

В даний час Тайницкая вежа має два яруси, дах конусовидна двоступенева. Вежа викладена з цегли і утворює форму прямокутника. На відміну від Спаської, вежа зберегла колінчастий проїзд.На ньому зведено невисокий четверик, менший за розміром і декорований скромними плоскими лопатками і невеликими трехцентровыми арочними вікнами. Наличники вікон виконані точеним цегельним валиком. По зовнішньому периметру виконані прикраси ширинками і валиками, характерні для московського зодчества. З гульбища відкривається прекрасна панорама на річку Казанку і Заріччя. Шатрова покрівля з дерева з поліцейської вінчає вежу і над шатром споруджена вартова, яку завершує обертовий знак Комітету всесвітньої спадщини “ЮНЕСКО”.

На другому ярусі туристи можуть відвідати кафе «Муралеевы ворота».