Свято-Введенський чоловічий монастир

Свято-Введенський чоловічий монастир

Свято-Введенський чоловічий монастир

Свято-Введенський чоловічий монастир в Києві є унікальним пам’ятником архітектури і колискою російського православ’я. Він заснований в 1877 році на пожертвування багатої вдови Єгорової, що подала прохання Київського Митрополита Філофея про заснування жіночої Введенської громади, яка згодом була перетворена в жіночий монастир.

Довгі роки будівлю було закинуто, і тільки в 1992 році Свято-Введенський монастир відродився заново після тривалої реконструкції. Елегантний білий фасад храму з масивним зеленим куполом виконаний в неокласичному стилі з елементами бароко. Головна будівля монастиря прикрашають масивні колони з ліпними деталями, рельєфна обробка і барвисті мозаїчні зображення святих.

Розкішний інтер’єр храму вражає своєю пишністю. За вцілілими фрагментів вдалося відтворити первісну живопис XIX століття, втрачені композиції були замінені новими. В 1996 році храм був перетворений в Введенський чоловічий монастир. Безліч паломників приїжджає сюди вклонитися мощам матушки Димитри і чудотворній іконі «Призри на смирення».