Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор – православний храм в центрі міста на Успенської горі. Відновлений в 2001-11 роках за зразком Успенського собору XVIII століття (з урахуванням змін в ході перебудови початку XIX ст.), що розташовувався на цьому місці до знищення в 1936 році.
Собор освячено 30 вересня 2011 року.

Спочатку собор був побудований в стилі пізнього бароко. Об’ємно-просторову будову храму формували потужні обсяги нефів і і напівкруглого апсида. Силует прикрашали 3 ліхтаря: над головним куполом (надбудовано в 1804 році) та на двох вежах головного фасаду. В оформленні фасаду використаний класичний коринфський ордер з пілястрами, арочними нішами, карнизними поясами. У XIX столітті композиція була завершена класичним трикутним фронтоном.

Інтер’єр сформований п’ятьма нефами з відкритими світловими ліхтарями і трьома ярусами бічних віконних прорізів. Центральний неф переходить у напівкруглу апсиду, в 1835-1837 рр .. виділену іконостасом. На другому ярусі апсиди знаходиться галерея, поєднана з бічними нефами. Крайні нефи розділені на ряд капел.