Святі ворота Ризоположенського монастиря

Святі ворота Ризоположенського монастиря

Святі ворота Ризоположенського монастиря

Святі ворота Ризоположенського монастиря

Різоположенський монастир — один з найдавніших монастирів у Росії, заснований ще в 1207 році і розташований в північній частині Суздаля неподалік від суздальського Кремля. Особливою пам’яткою монастиря і справжнім шедевром суздальського зодчества є Святі врата в південній стіні обителі.

В кінці XVII століття за митрополита Іларіона монастирські будівлі зазнали значну зміну, а у 1688 році під керівництвом трьох відомих суздальських архітекторів Андрія Шмакова, Івана Мамина і Івана Грязнова були зведені нові двухшатровые ворота. Нарядні і барвисті намети поставлені на невисокі восьмигранники, прикрашені помилковими слуховими вікнами і увінчані невеликими главками. Під шатрами знаходяться два широких аркових прольоту. Велика за розміром проїзна арка має майже напівциркульну форму, мала арка декорована дрібним рустом. Святі ворота, колись служили урочистим в’їздом в монастир, багато прикрашені кам’яною різьбою та поливними кахлями.

У 1930-х роках в будівлі Святих воріт був влаштований крільчатник. Згодом будівлю привели в порядок, але незабаром після цього його забрало НКВД під склад пального. Тільки в 1964 році Святі ворота були відреставровані за проектом А. Д. Варганова.