Стрітенський храм Псково-Печерського монастиря

Стрітенський храм Псково-Печерського монастиря

Стрітенський храм Псково-Печерського монастиря

З східної боку Успенського собору розташована Стрітенська церква, що вражає своєю красою. Вона була побудована і освячена в 1870 році, а комплекс, в який вона входить, був закладений в 1541 році ігуменом Корнилієм. Цей храм має три голови і збудований в два поверхи. Стіни і стелю всередині нього прикрашені священними зображеннями, що описують біблійні події. Зовні стіни мають червоний колір, а вікна і кути прикрашені білими візерунками.

У Стрітенської церкви розташовуються дві чудотворні ікони: «Стягнення загиблих» і Божа Матір «Троєручиця». Також внутрішнє оздоблення багато старовинної начинням: кованими свічниками, лампадами, прикрашені карбуванням. В ній є надзвичайно красивий іконостас, прикрашений дерев’яними позолоченими колонами і різними різьбленими візерунками. В 2000 році була проведена реставрація храму і відновлені його унікальні настінні картини.

1 квітня 2003 року в цей храм були перенесені мощі преподобного Симеона Псково-Печерського, які доступні зараз для всіх віруючих. Для відвідування даного храму жінкам необхідно обов’язково взяти з собою хустку і надіти довгу спідницю.