Стокгольмське метро

Стокгольмське метро

Стокгольмське метро

Стокгольмське метро

Стокгольмське метро в Швеції відрізняється від інших, в основному своїми двома гілками, які залишилися у первинному вигляді. Десь стоять просто голі скелі, десь бюсти, скульптури, десь мозаїка. В результаті виходить дуже незвично. Кунгстрэдгорден – загальна станція для двох гілок, вхід до неї знаходиться прямо в центрі міста.

Стокгольмське метро є єдиним у всій Швеції і побудоване воно було в 1941 році, спочатку використовувалося для швидкісних трамваїв. Зараз метро складається з трьох ліній (червона, зелена і синя), має 100 станцій. З них 47 – підземні, а 53 наземні. Рух на гілках лівосторонній. А ще це метро безшумне, тобто можна спокійно розмовляти.

Але головне, що примітно в Стокгольмському метро – це його дизайн. Кожна лінія оформлена по своєму. Це і грецькі скульптури, казкові гроти, класична архітектура. Також поп-арт, мозаїка, відео-інсталяція і фонтани з струмками.

У метрополітені регулярно проходять виставки. Сотні художників несуть свої твори в підземні станції.Всі три лінії метро сходяться на станції T-centralen, де розташовані центральний автовокзал і залізничний вокзал. Звідси можна виїхати в будь-яку точку Швеції.