Стародавнє місто Амос

Стародавнє місто Амос

Стародавнє місто Амос

Стародавнє місто Амос

Туреччина – справжній перехрестя історії. Географічне положення країни з неминучістю визначило освіта тут специфічної і дуже виразною культури. Туреччина відчувала на собі вплив багатьох історичних епох. Виразний слід залишила тут і античність. Про це говорять розкидані в різних районах країни численні залишки стародавніх міст.

Амос – один з них. Він стояв на перехресті торгових шляхів на пагорбі над морем. Відповідно, руїни міста розташовані на пагорбі. Збереглися залишки театру, храму, ще декількох будівель та фортечного муру полігональної кладки. Прогулянка мальовничим, порослим стародавніми оливами колишньому місту по-своєму зачаровує. Звідси відкривається захоплюючий вид на море. Але особливо вражає театр, який дійшов до наших днів у відносно хорошому стані. Знахідки, які вдалося зробити тут під час розкопок, дозволяють датувати час побудови Амоса приблизно 200-ими роками до нашої ери.

Варто відзначити, що руїни Амоса із-за відносної важкодоступність можуть забезпечити усамітнення. Прислухатися до відлунням давньої, але такою значущою епохи тут можна майже в повній самотності.