Спасо-Преображенський собор в Дівєєво

Спасо-Преображенський собор в Дівєєво

Спасо-Преображенський собор в Дівєєво

Спасо-Преображенський собор в Дівєєво

У Преображенського собору в селі Дівєєво, Нижегородської області не дуже добре склалася доля. Про це свідчить історія, яка дбайливо зберігається в стінах обителі.

Ініціатором створення Спасо-Преображенського собору став ніхто інший як Серафим Саровський. Він перед смертю попросив побудувати ще один храм в Дівєєво, в самому кінці Канавки. Іван Толстошєєв, послідовник Серафима, зробив по своєму. Він наказав збудувати там Тихвинську церква, яка нікому не сподобалася. Знести храм ніхто не наважився. І тоді було вирішено все-таки вибудувати Преображенський собор, але вже на початку Канавки.

На будівництво обителі місцеві меценати брати Арцыбушевы і Долгинцевы виділили кругленьку суму. Архітектором проекту був обраний майстровий Антонов, який затягнув роботу на довгі дев’ять років. До кінця будівництва з Санкт-Петербурга приїхали величезні чавунні хрести, але встановити їх не встигли, так як на дворі грянула революція і почалися гоніння на православний люд. Неосвітлений собор одразу ж вилучили і влаштували там тир і гараж.

Будівля Спасо-Преображенського собору повернули лише в кінці XX століття. За той час поки там панував хаос, будівля природно застаріло та потребувало реконструкції. Вона закінчилася у 1998 році. У той же час в обителі встановили іконостас, і собор охрестили.