Софійська набережна

Софійська набережна

Софійська набережна

Софійська набережна

Софійська набережна – набережна Москви-ріки, простягнулася від Великого Москворецкая мосту аж до вулиці Серафимовича, в районі Якиманка. До 1994 року вона називалася набережній Моріса Тореза. Свою сучасну назву отримала на честь храму Софії Премудрості Божої, який відомий з 1493 року, і стояв тут задовго до появи набережній.

Кам’яний вигляд набережна почала набувати в 1830 році, а в 40-х роках минулого століття її доля висіла на волоску, у вищих колах практично було прийнято рішення про знесення набережній. На її місці планували розбити парк, який простягнеться вздовж Москви-ріки аж до Водовідвідного каналу. Бути може, це було й на краще, однак, проект був відкладений у довгий ящик. Хоча деякі будинки, що стояли на місці сучасного Москворецкая мосту, були знесені – на цій території і був розбитий парк.

Софійську набережну ще не раз планували реконструювати після розпаду СРСР, але жодна спроба не була здійснена. Завдяки цьому, на сьогоднішній день ми маємо можливість бачити цей мальовничий куточок в тому вигляді, в якому він був створений.