Собор святого Олександра Невського

Собор святого Олександра Невського

Собор святого Олександра Невського

Собор святого Олександра Невського був закладений у 1823-му році і побудований за проектом архітектора Шарлемана в Сімферополі. Освячений у 1829-му році і прослужив місту близько 100 років. У соборі зберігалися подарунки Катерини II, він бачив імператорів і великих князів Росії. Тут читали проповіді видатні святителі і богослови.

У 1922-му році кафедральний собор був закритий, а роком пізніше зазнав погрому. Зловмисники розірвали ризи і здерли прикраси з Євангелія. Пізніше собор перетворили на майновий склад, вилученого владою кримських храмів, які зазнали ліквідації.

30 травня 1930-го року ЦВК прийняла рішення про знесення собору і у вересні цього року він був підірваний.
З самих перших місяців перебування на Кримській кафедрі владика Лазар підняв питання про відродження собору Святого Олександра Невського, але рішення розтягнулося на роки. Тільки 9-го січня 2000 року було освячено перший камінь і закладено капсулу у фундамент собору, а в 2003-му році почалося його будівництво.

Відновлений собор нагадує про глибокий зв’язок між різними героїчними періодами вітчизняної історії, про великі подвиги предків, завдяки яким народ в період останнього тисячоліття перемагав у сутичках з ворогом.