Собор св. Петра в Бремені

Собор св. Петра в Бремені

Собор св. Петра в Бремені

Собор св. Петра в Бремені

Собор св. Петра з двома високими 98-метровими вежами має 900-річну історію. За все це час він неодноразово перебудовувався і змінював свій вигляд.

Спочатку на місці собору стояла дерев’яна церква, яку збудували ще в 789 році. Новий собор на зміну дерев’яної побудували в XI столітті. З цього часу він неодноразово зазнавав нападів і руйнувань, але щоразу був відновлений.

Спочатку собор був католицьким, а потім лютеранським, що значно вплинуло на інтер’єр храму. У XIX столітті церкву відреставрували, надавши їй стиль романського Відродження, а інтер’єр зберегли в готичному стилі. Західна і східна вежі є найстарішими частинами храму.

У храмі зберігається скульптура Христа XI століття і романська купіль XII століття з 38 барельєфами. В крипті храму спочивають останки понад 90 служителів церкви. У «свинцевому підвалі» знаходяться 9 мумій. Також у соборі виставляють предмети, знайдені при його реставрації.

Цікавим фактом є висічена на одній з дверей церкви біжить мишка, яку туристам пропонують відшукати екскурсоводи. Вважається, що в церквах Німеччини збереглося цілих 4 таких мишки!