Собор св. Георгія Побідоносця

Всім любителям англіканської архітектури і християнських святинь варто взяти курс на Собор св. Георгія Побідоносця. Він якимось таємничим чином вміщує в собі скромність і пуританство англійського способу життя з пишним пишністю християнських служб.

Як відомо, Георгій Побідоносець – один з найбільш шанованих християнських святих. Саме тому список храмів, зведених на честь переможця дракона, явно не вміститься на одну сторінку. Храм в Єрусалимі був побудований в 1899 році архітектором Джорджем Джеффрі. Через 13 років собор зазнав зміни, тому що на прохання вдовуюча королеви Олександри була побудована дзвіниця, присвячена пам’яті короля Едуарда VII.

Стиль внутрішнього оформлення церкви не залишає сумнівів в його англійською походження. Звертають на себе увагу скляні вітражі, сюжети яких взяті з життя Іоанна Хрестителя. Можна оглянути баптистерій, подарований королевою Вікторією, капелу, присвячений Архангелу Михаїлу, елегантні готичні арки, прикрашений різьбленням по дереву орган. А вийшовши з залу, можна оглянути розташований праворуч від будівлі невеликий ботанічний сад з рослинами, згаданими в Старому Завіті.