Сквер ім. В. Н.Аванесова

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Міські парки та сади
>

Ініціатором створення цього скверу виступив почесний житель Анапи, заслужений лікар, Володимир Миколайович Аванесов. Назвавши сквер його ім’ям, городяни віддали данину пам’яті своєму землякові.

Аванесова можна по праву назвати засновником дитячого курорту Анапа. Свого часу саме він домагався надання Анапі статусу Всесоюзної дитячої оздоровниці, і багато в чому завдяки його зусиллям цей статус був отриманий. До останнього свого дня він відстоював курортне напрямок Анапи, виступав у ЗМІ, на круглих столах і конференціях, передавав свій багатий досвід студентам Сочинського державного університету туризму й курортного справи. Під керівництвом Аванесова була проведена колосальна робота по перетворенню Анапи в цілорічний курорт, що дало поштовх розвитку міста в цілому.

Він боровся за кожен зелений куточок, намагалися зберегти зони тихого відпочинку, розуміючи, як це важливо для сучасного курорту. Показово, що сквер був впорядкований на кошти, зібрані колективами здравниць, навчальних закладів і простих жителів Анапи – настільки був великий авторитет доктора серед городян. Сьогодні це прекрасна ландшафтна композиція, звідки відкривається дивовижний вид на море. Розбиті клумби, прокладені пішохідні доріжки, відокремлені від спуску до моря красивим парапетом. Тут же встановлено пам’ятний знак – бюст Аванесова.