Скельний Успенський монастир в Цыпове

Скельний Успенський монастир в Цыпове

Скельний Успенський монастир в Цыпове

Скельний Успенський монастир в Цыпове

Скельний Успенський монастир в Цыпове, заснований в VI столітті, розташований на мальовничому березі Дністра. Згідно з давньою легендою, на місці сучасного Цыпова, серед скель, загинув міфологічний поет Орфей, він був похований у ніші одного з каскадів. Його могила знаходиться поблизу монастиря, її можна дізнатися по плиті з сімома отворами.

Церква була висічена в гігантському кручі. Період її розквіту розпочався лише в середині XVIII століття. Церква була розділена на просторі приміщення, розташовані на трьох рівнях і розділені масивними колонами. Монастир повністю захований у скелі, що з боку він виглядає белеющим масивом з вапняку з темними прорізами вікон. На початку радянського періоду монастир був закритий і довгі роки простояв пусткою.

У 2012 році відбулася реставрація, і поновилися церковні богослужіння. До теперішнього часу в монастирі збереглися 18 достатньо просторих келій і кілька підсобних приміщень. Скельний монастир є рідкісним зразком багаторівневої кам’яної споруди. Він визнаний унікальним історичним пам’ятником, відкритим для відвідувань туристів.