Шовкова біржа

Шовкова біржа

Шовкова біржа

Шовкова біржа

Неподалік від старого міського ринку знаходиться знаменита на весь світ Шовкова біржа Валенсії. Вона будувалася протягом ддлительного часу – в період між 1482 і 1553 роками. Її назва говорить сама за себе – протягом кількох століть будівля використовувалася для торгівлі шовком.

Проект “шовкової біржі” розробив архітектор П. Компте, створив будівлю в готичному стилі. Правда, знавці архітектури зауважують, що основна готична тенденція розбавлена елементами ренесансу. Це пов’язано з тим, що архітектор помер до завершення будівництва, а продовжив справу учень вніс ренесанс в архітектурний вигляд, анітрохи його не зіпсувавши. Будівля вийшло дуже мальовничим.

Вхід у нього починається з апельсинового саду. Пройшовши через нього, відвідувачі опиняються в Головному залі, за яким знаходиться Торговий зал,в якому і полягали всі угоди. Це місце з історією, адже саме тут документувалися іноді дуже великі продажі. На другому поверсі Ви опиняєтеся в приміщенні Морського ради. Звідси здійснювалося управління морським портом Валенсії. Інші кімнати служили для прийому численних гостей – торговців і високопоставлених персон. Досить побіжного погляду на них, щоб зрозуміти, наскільки було розкішним оздоблення приміщень.