Сергіївська церква в Слободі Іллінської

Сергіївська церква в Слободі Іллінської

Сергіївська церква в Слободі Іллінської

Сергіївська церква в Слободі Іллінської

Сергіївська церква в Іллінській Слободі є частиною Центрального Архієрейського подвір’я. Ця святиня була зведена в XIV столітті на честь преподобного Сергія Радонезького. Спочатку храм був многошатровым рубленим, але незабаром він згорів внаслідок пожежі.

У 1865 році відомий архітектор Р. Килевейн взявся за реставрацію церкви, яка тривала більше чотирьох років. Новий храм представлений п’ятьма великими головами. Із західного боку до храму примикає чудова чотириярусна дзвіниця, висота якої близько 30 метрів. Архітектурні форми церкви виконані рельєфно, що було цілком характерно для храмів того часу. Зовнішнє оздоблення храму виконана у вишуканому візантійському стилі, голови храму вінчають золоті прорізні хрести.

Головний престоли Сергієвської церкви освячений в ім’я преподобного Сергія Радонезького, а боковий вівтар на честь Святих Зосими, Саватія і преподобного Серафима Саровського.

З 2003 року храм полягає в підпорядкуванні Нижегородської Єпархії. А вже в 2006 році – церква повністю відремонтували і обладнали дзвіницю, на якій розмістили 12 дзвонів. Один з них, найбільший, важить чотири тонни.

Церква преподобного Сергія Радонезького займається просвітницькою діяльністю: тут проводять збори по вивченню Святого Письма.