Село Каяку

Село Каяку

Село Каяку

Село Каяку

Каяку – це село у восьми кілометрах на південь від Фетхіє на південному сході Туреччини, де Анатолианские греки проживали приблизно до 1923 року. Примарний місто зараз представлений швидше як село-музей, що складається з сотень руїн, але там залишаються неушкодженими будинку в грецькому стилі і церкви, які розташувалися на схилі. Вони є місцем, де туристи, які відвідують Фетхіє, можуть зупинитися і помилуватися колишньої архітектурою.

Населений пункт був побудований на місці стародавнього міста Кармюлессус в XVIII столітті. Додатковий розвиток Каяку отримав після того, як розташований поряд Фетхіє був зруйнований землетрусом 1856 року, а також після серйозної пожежі в 1885 році. Після Греко-Турецької війни, Каяку, в основному, був покинутий через угоди зміни поселень, підписаного турецьким і грецьким урядами в 1923 році. Велика кількість будинків було зруйновано в 1957 році під час землетрусу в Фетхіє.

В 1900 році населення становило близько 2000 чоловік. В основному тут мешкали грецькі християни. Як би те ні було, зараз Каяку порожній за винятком туристичних груп, серед яких так популярно це місце, так і серед продавців ручних виробів. Між тим є все ж сектор, де будинки були відновлені і зараз їх активно заселяють.

В наш час Каяку є музеєм і історичним монументом. Близько п’ятисот будинків залишаються руїнами і перебувають під захистом турецького уряду, включаючи дві грецькі ортодоксальні церкви, які залишаються одними з найпопулярніших місць для відвідування туристами в загубленому місті.