Садибний будинок Монрепо

Садибний будинок Монрепо

Садибний будинок Монрепо

Садибний будинок Монрепо

Садибний будинок Монрепо є головною будовою парку “Монрепо” в місті Виборг Ленінградської області. Будинок побудований за проектом архітекторів Д. А. Мартінеллі і А. Павлова в 1804 році. Цей пам’ятник садибної архітектури федерального значення виконаний в стилі класицизму.

На цоколі з гранітних валунів і цегли побудований одноповерховий дерев’яний будинок, обшитий тесом. Композиційна будова будинку складне. Головний фасад поділений на три частини: центральний корпус, прикрашений фризом і пілястрами, і більш стримані виступаючі вперед бічні флігелі. Портик з чотирма колонами і трикутним фронтоном був добудований близько 1820 року. В кінці XIX століття з заходу була прибудована засклена тераса, а зі сходу – веранда з чотирма колонками під навісом та балюстрадою. З боку внутрішнього двору фасад центрального корпусу має сім вікон, між якими вставлені пілястри і медальйони з гіпсу з алегоричними сюжетами.

Кімнати утворюють анфіладу приміщень та в центрі знаходиться Велика зала, поруч парадна Царська кімната і камерна Біла вітальня, завершують композицію кабінет, Їдальня, Більярдна кімната. Однак під час капітального ремонту в 1966-1967 роках план кімнат був змінений під дитячий садок. А під час пожежі 1989 року згоріли східна веранда, частина стельових перекриттів і вінців зрубу. В даний час в музеї ведуться реставраційні роботи.