Садиба Марфіно

Садиба Марфіно

Садиба Марфіно

Садиба Марфіно

Вельми оригінальним і видатним пам’ятником російської архітектури XVIII – XIX століття є Палацово-парковий ансамбль Марфіно. Джерела свідчать, що в 1585 році садиба Марфіно була у володінні дяка Щелкалова Василя Яковича. Тоді вона досягла свого найвищого розквіту, ставши зборами духовного і культурного життя багатого дворянського суспільства.

Життя в Марфине почала повільно затихати до початку XIX століття. У 1805 році садиба зовсім спорожніла і стала приречена на занепад, у зв’язку зі смертю власника, також, необхідно зазначити, що досить великої шкоди Марфину завдала війна 1812 року.

Поступово садиба стала оживати завдяки графу Орлову Володимиру Григоровичу, який відновив палацово-парковий ансамбль і почав займатися реставрацією палацу. Після його смерті маєток перейшов до його єдиної дочки Софії Володимирівні Паніної. Вона продовжила справу батька по відновленню Марфіно, завершивши роботи лише у 1846 році. Вид середньовічного замку палацово-паркового ансамблю надав обдарований архітектор, учень Д. Жилярді — Биковський Михайло Дормидонтович.

Головний садибний будинок – двоповерховий, в псевдоготичному стилі. З півночі до садибному будинку примикають два флігелі. Поруч з будинком розташовані рясно прикрашені неоготическими елементами їзні ворота з прибудованою до них сторожовою вежею.